Jūnija mēneša atlēts – Toms

 Toms Piliksers, 31 gads. Līdz 7 gadiem dzīvoju Liepājā, bet visu savu apzinīgo dzīvi esmu pavadījis Rīgā. Pārstāvu uzņēmumus 11.lv un Tapbox. Sportoju jau diezgan sen, pašā bērnībā trenējos tenisā un karatē, bet tad kādus 15 gadus pavadīju florbola laukumā. Uz pirmo crossfit treniņu aizgāju pirms 8 gadiem uz Crossfit Rīdzene un tas šajā posmā ir bijis galvenais sports manā dzīvē. Hobiji ir diezgan daudz. Klasiskie – aktīvā atpūta, tikšanās ar draugiem, kino. Pēdējā laikā daudz laika pavadu ar suni un spēlēju playstation. Par vēl vienu hobiju būs nākamais jautājums.

Kāds ir Tavs mīļākais vingrinājums un mīļākais ēdiens/”cheat meal”?
Mīļākais vingrinājums ļoti netipisks un daudzi man neticēs, bet – thruster. 🙂  Ļoti patīk ēst un vēl vairāk patīk cheat meal. Ja lasītājiem strādā links, tad ļoti varu “releitot” ar šo džeku – https://www.youtube.com/watch?v=EDPHJv75Trc

Cik ilgi trenējies OZO S&C un kā iesāki pie mums trenēties?
Šķiet, ka uz pirmo treniņu uz OZO atnācu 2020.gada novembrī. Tad gan bija neliela Covid pauze, kuras laikā trenējos mājās, bet kopš jūnija atkal esmu atgriezies zālē.

Kā OZO S&C ir mainījis tavu ikdienu?
Liels prieks, ka ir izdevies atgriezties uz sportiskās takas un tagad jācenšas atgūt tādu sportisko formu, kādā kādreiz biju.

Kāpēc izvēlies CrossFit treniņu metodiku un kāpēc tieši OZO?
Man vienmēr ir paticis action un nepatikusi rutīna, tāpēc jau pēc pirmā crossfit treniņa bija skaidrs, ka šis sporta veids ir priekš manis, jo tieši to tur var dabūt. Ļoti daudzpusīgi treniņi, kuros nekad nekļūs garlaicīgi. OZO izvēlējos, jo dzīvoju netālu no zāles un esmu ļoti apmierināts. Interesanti treniņi, profesionāli treneri un “competitive” treniņu biedri. Patīk arī, ka vasarā treniņi ir ārā un var trenēt skriešanu, kas noteikti nav mana stiprā puse.

Kas līdz šim ir tavs lielākais panākums, un kas ir tavs nākamais mērķis, ko vēlies sasniegt?
Nosacīts panākums, bet vienu gadu, lai motivētu pārējos zāles dalībniekus pieteikties uz Battle of Riga sacensību kvalifikāciju, pats sevi pieteicu Elites divīzijā, kaut gan fizisko spēju ziņā līdz tai biju diezgan tālu. Beigās apstākļu sakritības dēļ teorētiski pat iekļuvu finālā, bet tā kā tas bija vairāk stratēģiska trika, nevis fiziskās formas dēļ, tad no dalības atteicos. Ir pāris sportiskie mērķi, kas stāv “to do” listē jau vairākus gadus (100kg C&J, double bodyweight back squat u.c.), bet galvenais mērķis ir izbaudīt katru treniņu un progresēt.

Ko tu ieteiktu tiem, kuri nav izmēģinājuši crossfit treniņus, jo domā, ka tas būtu par grūtu?
Šis ir bullsh*ts 🙂 Stulbi, ka cilvēki apskatās, kas notiek Crossfit Games un pēc tā rodas stereotips, ka šis sporta veids ir domāts pārcilvēkiem. Ejot ar kolēģiem uzspēlēt basketbolu taču neviens nedomā, ka tagad treniņā būs jāmēģina LeBronu James nosegt. Tāpat arī crossfit ir ļoti dažādi līmeņi un tas tiešām ir domāts jebkuram. Frāzi “nē, šis man ir par grūtu” esmu dzirdējis tikai no tiem cilvēkiem, kas nav atnākuši uz nevienu treniņu un ne no viena, kas ir atnācis.

Vai vari pateikt lasītājiem kādu interesantu sīkumu (ieradums, īpašība, nākotnes sapnis) par sevi?
Šī, īstenībā, būs pirmā reize, kad to pasaku kaut cik publiski, bet man nesen ir parādījies viens sociālās uzņēmējdarbības plāns – izveidot alkohola pārdošanas aizlieguma reģistru cilvēkiem, kuriem to nevajadzētu lietot. Pieņemu, ka tas crossfit vidē nav īpaši aktuāli, bet, ja kādam ir sīkāka interese, tad var droši prasīt privāti.