Proteīns nav Steroīdi

Ideālos apstākļos ņemt pauzes no sportošanas nav ieteicams. Paņemot pauzi un neko nedarot, palēnām, iegūtais tiek pazaudēts. Iespējams, ka jau pēc 72 stundām var sākt zaudēt tik ļoti veselībai svarīgo muskuļu masu. Pēc 72 stundām noteikti nevarēs just, ka tiek zaudēta muskuļu masa, bet pēc 3-4 nedēļām to noteikti varēs sākt pamanīt.

Lai muskuļu masu uzņemtu un saglabātu pēc iespējas labāk ir nepieciešams pietiekams daudzums proteīna (olbaltumvielas). Ja olbaltumvielu uzņemšana sagādā problēmas var apsvērt olbaltumvielu pulveru lietošanu (proteīns) . Jā, šie pulveri ir tikai uztura bagātinātāji – olbaltumvielas pulvera veidā. Tie nav steroīdi. Pirmkārt būtu jāsaprot, ka sākumā ir jācenšas uzņemt nepieciešamais olbaltumvielu daudzums ar ēdienu. Ja nu, tas sagādā grūtības, iekļaut proteīnu lietošanu vajadzētu apsvērt.  

Ja olbaltumvielas uzņem nepietiekami, ķermenim nebūs pietiekami daudz aminoskābes (proteīna saturs), lai nodrošinātu šūnu (muskuļi, hormoni utt.) saglabāšanos.  Galu galā ķermenis sāks ņemt resursus no muskuļiem, lai iegūtu nepieciešamās aminoskābes un varētu tās nodrošināt citām šūnām un audiem. Rezultāts – zaudēta muskuļu masa.

Tāpēc nebīstamies, jo proteīns var tev ļoti izpalīdzēt.