Drastiskas diētas un badošanās – kāpēc viss nav tik vienkārši

Atbrīvojies no svariem! Nopietni! Svari nepateiks, cik lieko tauku esi zaudējis vai arī cik muskuļu esi ieguvis. Abi šie rādītāji ir vitāli svarīgi. Daudzi cilvēki pārtrauc sportot tādēļ, ka nācis klāt svars. Ja treniņu plānā tiek iekļauti spēka treniņi, tad pastāv liela iespēja, ka šis svara pieaugums ir tik ļoti vajadzīgā muskuļu masa, kuri ir daudz blīvāki par taukiem, tādēļ arī pieaug svars. Domājot, ka tie ir tauki, kas nākuši klāt, tiek pieļauta liela kļūda – tiek samazināts uzņemto kaloriju skaits.
Drastiska kaloriju samazināšana ir postoša cilvēka ķermenim. Ķermeņa reakcija uz kaloriju ierobežošanu – tiek samazināts enzīmu daudzums, kuri dedzina taukus, un tiek palielināts enzīmu daudzums, kuri uzkrāj taukus. Uzņemot pārāk maz kaloriju / “degvielas”, drīz vien tavs ķermenis sāks mainīt hormonu darbību un samazināt ķermeņa vielmaiņas ātrumu, lai Tu varētu izdzīvot. Nākamais solis, cilvēki sāk trenēties vēl intensīvāk, rezultātā radot vēl lielāku stresu “taupības režīmā” esošajam ķermenim, kas vēl vairāk samazinās vielmaiņas ātrumu. Tas notiek tādēļ, ka vairogdziedzeris turpina pieregulēt Tavu vielmaiņas ātrumu, lai Tevi turētu pie dzīvības.

Uzsākot sabalansētu uzturu plānu pēc ilgstošas ķermeņa badošanās, ir iespējams, ka pirms paliksi mazāks, paliksi lielāks. Tas notiek tādēļ, ka Tev ir jāpārliecina tavs ķermenis, ka nekad vairs nebadosies. Jo ilgāku laiku esi bijis badošanās režīmā – ēdot nepareizi un maz, jo lielāka iespēja, ka būs jāiet cauri svara pieauguma periodam. Kopumā cilvēki, kuri ietilpst šajā kategorijā, ēdot un trenējoties pareizi, pirmajos divos mēnešos pieņemas svarā par 2,5 – 5,5 kilogramiem. Pēc šī perioda svars maģiski sāk zust un pat tādā tempā, kas neliekas normāli.

Veselam cilvēkam ilgtspējīgs un veselīgs ēšanas režīms nozīmē sabalansētu uzturu. Drastiski ierobežojumi var sniegt strauju īstermiņa rezultātu, bet ilgtermiņā rada riskus vēl lielākām gan vielmaiņas, gan liekā svara problēmām. Rūpējies par savu ķermeni apdomīgi! 

PIETEIKTIES BEZMAKSAS IEPAZĪŠANĀS NODARBĪBAI