OZO S&C atlēti par CrossFit Open 2019

Apsveicam OZO S&C atlētus ar dalību un labiem startiem 2019. gada CrossFit Open sacensībās. Kopā OZO S&C šajās pasaules mēroga sacensībās pārstāvēja 7 sportisti. Rakstā mūsu atlēti dalās ar savu pieredzi un piedzīvoto CrossFit Open sacensībās. Sieviešu konkurencē top 2 Latvijā ieņēma OZO meitenes. Santa Ozoliņa izcīnīja pirmo vietu, iegūstot ceļazīmi uz “CrossFit Games” sacensībām. Augsto otro vietu izcīnīja Linda Medene. Vīriešu konkurencē augstāko vietu (31.) izcīnīja Artis Sockis.

 

Linda Medene (2. vieta Latvijā)
CrossFit Open piedalījos jau trešo reizi. Kā jau vienmēr, interesantākais un saistošākais tajā ir CrossFit kopienas vienotības sajūta – redzi, kā dažāda līmeņa atlēti visā pasaulē veic tos pašus workouts, ko tu, dalās ar stratēģijām, pieredzi un pārdzīvojumiem. Šogad, kā jau katru gadu, mans lielākais izaicinājums bija tehniski sarežģītās gymnastics kustības – muscle ups un handstand walk. Bet tieši tas arī ir iemesls, kāpēc Open piedalos, Open iedod to trūkstošo motivāciju noticēt sev un saņemties, lai izdarītu to, ko likās, ka nevari. Neskatoties uz to, mana šī gada Open mācība ir, ka nevajag treniņos atstāt novārtā to, kas liekas, ka sanāk labi un padodas viegli, tu nekad neesi tik labs, lai nevarētu būt vēl labāks. 🙂 Droši vien piedalīšos arī nākamgad – kur tad likšos. Gadu no gada ir forši paskatīties, vai un kā esi progresējis.

 

Guna Ulmane (15. vieta Latvijā)
Piedalījos Open 2020, jo man patīk sevi izaicināt un pārbaudīt. Protams, ļoti palīdzēja arī treneru iedrošinājums. Interesantākais bija gaidīt un beidzot ieraudzīt, kāds šonedēļ būs uzdevums, no kuriem lielākais izaicinājums man noteikti bija handstand push-ups. No Open 2020 iemācījos, ka nepietiek tikai ar to, ka ieliec visus savus spēkus uzdevuma izpildē, ir arī jāizdomā stratēģija. Labprāt piedalītos arī nākamajā Openā, jo tas ir veids kā novērtēt, ko esmu iemācījusies, un stimuls pamēģināt kaut ko jaunu.

 

 

 

Artis Sockis (31. vieta Latvijā)
Iepriekšējā Open kopā ar citiem OZO biedriem pildījām Scaled versiju, kurā daudzas no kustībām, piemēram, jumping pull-ups, bija salīdzinoši vieglas, tāpēc šajā Open izlēmu izmēģināt Rx versiju, kurā kustības un svari jau bija nopietnāki.
Interesantākais bija uzzināt, kādā fiziskajā sagatavotībā esmu attiecībā pret citiem Open dalībniekiem un CrossFit atlētiem Latvijā, jo līdz šim bija iespēja sevi pielīdzināt tikai OZO biedriem.
Lielākais izaicinājums bija atkārtot kādu no wod’iem otro reizi, jo īpaši tos, kurus darot pirmo reizi, šķita ka esmu paveicis maksimālo.
Open 2020 iemācīja, ka CrossFit, vismaz pašā Open, salīdzinoši nelielu lomu spēlē svarcelšanas maksimālie rezultāti. Lielu daļu wod’u varēja pabeigt ar apmierinošu rezultātu tieši pateicoties kardio. Vēl Open iemācīja disciplīnu, jo šoreiz wod’us nevarēja atkārtot neskaitāmas reizes, kā tas būtu ikdienā, kā arī visas piecas nedēļas vajadzēja plānot savus treniņus tā, lai Open pildīšanas dienā ķermenis justos pēc iespējas labāk atpūties.
Plānoju piedalīties arī nākamgad, kā arī visus pārējos gadus, kamēr tas būs iespējams, jo uzskatu Open par vienreizēju iespēju pārbaudīt, kam pa gadu esi pievērsis uzmanību savos treniņos un ko jāpilnveido nākošajā gadā.

Lauris Ločmelis (44. vieta Latvijā)
Interesantākais, piedaloties Open sacensībās, bija, ka vari sevi salīdzināt ar citiem un saprast, cik ļoti daudz cilvēku, kas ar to nenodarbojas profesionāli, ir labāki par tevi. Lielākais izaicinājums bija pēc pirmajiem WODiem (kuros negāja tik spoži, kā vēlējos) nepadoties un neatmest ar roku. No Open 2020 iemācījos, ka jāpiestrādā pie vairākām lietām, piemēram, dumbbell thrusters. Par to, vai nākamgad piedalīties, neesmu vēl drošs, teorētiski gribētu, bet tad, kad tas nāk tuvāk, tad parādās šaubas un nepārliecinātība, slinkums un viss pārējais, bet visādi citādi, protams, gribētu.

 

 

Viktors Baleišis (54. vieta Latvijā)
Zālē izdzirdēju par to runājam, nodomāju, ka varētu piedalīties, bet, kā vienmēr, tikai gribēšanas līmenī. Kad pasākums nāca tuvāk, jau kāds no mums bija pieteicies, un piekritu arī es (toreiz vēl nezināju, ka būs dalības maksa :D).
Piedalījos vairāk tāpēc, ka interesēja līmenis Latvijas arēnā. Pēc vasaras biju diezgan svaigs, rasola nepaēdis, likās, ka varētu pastiept līdzi pārējiem. Izbrīns bija, ka sākumā varēju sevi ieraudzīt Open rezultātu pirmajā lapā, tas ir – top 50.
Uzdevumi kā tādi bija pierasti, tomēr pats sevi pārsteidzu ar pirmajiem handstand push-ups, tas bija iedvesmojoši. Liels paldies par HSPU OPEN cīņubiedriem, arī Lindai Medenei – deva padomus, motivēja. Cepuri nost!
Grūtākais pat nebija paši WODi, bet, laikam taimings – piektdienās un nedēļas nogalē nebija laika/iespējas patrenēties WOD, un pirmdienās uzreiz mesties klāt arī nav prāta darbs. Ir jāiemācās sadalīt spēkus visam WODam.
Par nākošo OPEN vēl jādomā. Lai tiktu augstāk TOPā, ir daudz jāstrādā pie sevis, jāatsakās no alus, jāņem privātstundas… Ja jutīšu, ka esmu pieņēmies prātā un spēkā, kāpēc ne?!

Viljams Timrots (59. vieta Latvijā)
Interesanti bija sevi izaicināt, jo nav zināms, kas tur tevi sagaida. Bija jāsāk domāt stratēģiju, pieeju WODiem, kā optimizēt savas darbības, lai spētu no sevis kaut ko vairāk izspiest. Sev pierādīju, ka varu vairāk ne tikai Open, bet arī ikdienas treniņos. Iemācījos jaunas lietas, kā handstand push-ups, pistol squats. Tas jau vien dod gandarījumu. Piedalīšos arī nākamreiz, ja nu atkal iemācos ko jaunu. 
Bija jautri un kāpēc gan neatkārtot nākamgad!?

 

 

PIETEIKTIES BEZMAKSAS IEPAZĪŠANĀS NODARBĪBAI