Category Archives: Blogs

Kā ātrāk progresēt

📖 Ja nodarbojies ar intensīvām aktivitātēm vai treniņiem, ir dažas lietas, kuras noteikti būtu jāievēro, lai ātrāk tiktu pie rezultāta. Ja šīm lietām netiek pievērsta uzmanība, var būt pat tā, ka progress nebūs jūtams vai pamanāms.
 
🔹Nr.1 – Tev ir vajadzīgi ogļhidrāti
Ja sporto samērā augstā intensitātē, piem. Crossfit, tad uzturā vajadzētu lietot ogļhidrātus. Augstas intensitātes aktivitātes prasa lielu enerģiju, un galvenais enerģijas avots šādām aktivitātēm ir glikogēns, kuru uzņem ar ogļhidrātiem. Ja uzturā ogļhidrātus uzņem par maz, ir liela iespēja, ka treniņos nebūs pietiekami daudz enerģijas, lai spētu treniņu aizvadīt pietiekami intensīvi, lai justu progresu.

Lasīt vairāk

Progressive Overload

Kas ir “progressive overload”? Kā zināt, ka progresē? Progressive overload ir pieeja spēka treniņiem ar pakāpenisku izaugsmi. Metodi var izmantot jebkāda veida treniņiem, bet, lai vieglāk būtu saprast, runāsim par spēka treniņiem. Šī pieeja balstās uz to, ka katru reizi, kad izpildi kādu spēka vingrinājumu, attiecībā pret iepriekšējo reizi tiek palielināts svars, piegājienu vai atkārtojumu daudzums. Respektīvi, uzdevums ir pacelt smagāk vai izdarīt vairāk.  Lasīt vairāk

Proteīns nav Steroīdi

Ideālos apstākļos ņemt pauzes no sportošanas nav ieteicams. Paņemot pauzi un neko nedarot, palēnām, iegūtais tiek pazaudēts. Iespējams, ka jau pēc 72 stundām var sākt zaudēt tik ļoti veselībai svarīgo muskuļu masu. Pēc 72 stundām noteikti nevarēs just, ka tiek zaudēta muskuļu masa, bet pēc 3-4 nedēļām to noteikti varēs sākt pamanīt. Lasīt vairāk

Uztura ieteikumi

🔹Ēd tīri
Lielāko daļu pieturies pie nepārstrādātiem produktiem.
 
🔹 Ēd pietiekami
Ēd līdz esi paēdis nevis pārēdies. Vismaz 3 sabalansētas (olbaltumvielas, dārzeņi, ogļhidrāti) ēdienreizes dienā.
 
🔹 Dzer ūdeni
Ūdens dzeršana bieži vien samazina apetīti, piepilda vēderu un attīra ķermeni.

Lasīt vairāk

“Soft Talk”

Vārdos ir spēks!
Cik bieži neesi dzirdējis no citiem un arī pats sev piefiksējis, ka izmanto “soft talk” vārdus – domāju, iespējams, varbūt, varētu, mēģināšu, kādu dienu, cerams, plānoju, vajadzētu.

Lasīt vairāk