Kāpēc jāēd zemenes!?

Strawberries @ CrossFitZemeņu laiks ir pienācis, līdz ar to mēs aicinam ikvienu mūsu atlētu aktīvi ēst šīs gardās ogas! Zemenēm piemīt daudz labu īpašību, kā piemērām, tās atjauno ķermeni, šķidrina asinis, palielina enerģiju un ir bagātīgs Multivitamīnu avots. Vairāk par zemeņu labajām īpašībām uz mūsu veselību spiežam 1. Zemenes atjauno ķermeni.

Zemenēs dominē ogļhidrāti, kas stimulē vielmaiņu un palīdz ātrāk atjaunot ķermeņa šūnas. Pēc šīm īpatnībām zemenes var droši pieskaitīt pie atjaunošanas līdzekļiem.

2. Zemenes pazemina temperatūru, šķidrina asinis.

Šī oga reti ir salda, jo satur daudz skābju (īpaši salicilskābes), kas ļauj izmantot zemenes kā vieglu sviedrēšanas un pretdrudža līdzekli. Zemenes veicina arī asins plūsmas uzlabošanos. Īpaši noderīgas organismam ir skābākās zemenes, tāpēc nav ieteicams pievienot cukuru, bet labāk piena produktus – skābu krējumu, krējumu, pienu, lai samazinātu zemeņu skābumu.

3. Zemenes palielina enerģiju.

Zemeņu sastāvā ietilpst pietiekami daudz skābeņskābes, ko organisms var izmantot kā enerģijas avotu.

4. Zemenes samazina disbakteriozi.

Polisaharīdi kopā ar organiskām skābēm zemeņu sastāvā veicina normālu zarnu mikrofloru, samazinot disbakteriozes simptomus, kā arī palīdzot izvadīt toksīnus un smagus metālus.

5. Zemenes – «dzīvs» multivitamīns.

Regulārs zemeņu patēriņš var likvidēt ziemas-pavasara sezonas avitaminozi, jo zemenes satur C, E un B grupas vitamīnus, kā arī daudz mangāna, kālija, kalcija, vara, kobalta un molibdēna. Paaugstināts dzelzs saturs zemenēs palīdz novērst anēmiju un nostiprina asinsvadus.

6. Zemenes uzlabo potenci.

Aktivizējot metabolismu un atjaunojot ķermeni, zemenes ne tikai rada apstākļus efektīvākam un produktīvākam darbam, bet arī uzlabo potenci. Zemenēs ir daudz cinka, kas palielina libido, tāpēc ir pamats uzskatīt, ka zemenes ir «dabas Viagra».

7. Zemenes ir lietojamas kosmetoloģijā.

Zemenes ļoti aktīvi izmanto kosmetoloģijā. Ja zemenes regulāri un pareizi lieto, tas palīdz atjaunot organismu, novērst vairākas ādas, matu un nagu problēmas.

8. Zemenes bez nitrātiem.

Zemeņu audzēšanai noder jebkura augsne. Galvenais, lai būtu pietiekami daudz mitruma. Mēslošana nav vajadzīga, tāpēc tās nav kaitīgas ar ķimikālijām.

Interesanti fakti!

1. Zemenes satur 32 kalorijas uz 100 gramiem.

2. Saskaņā ar jaunākajiem pētījumiem, zemenes uzlabo libido.

3. Uz katras ogas virsmas ir aptuveni 200 sēklu.

4. Zemeņu īpašības:

a) spēcīgs pretiekaisuma, pretmikrobu un cukura daudzumu samazinošs efekts,

b) lielisks dabas diurētiķis, tāpēc ir ieteicams pret nieru un urīnceļu infekcijām,

c) salicilskābe, kas ir ogās, palīdz pret sāpēm locītavās,

d) antioksidants fisetīns uzlabo smadzeņu darbību.

Raksta orģināls http://www.tvnet.lv/egoiste/veseliba/427786-8_iemesli_kapec_est_zemenes