Ieteikumi kā atsākt trenēties pēc brīvdienām

Sāksim ar to, ka aktīvam un veselīgam dzīvesstilam pārtraukumu nav 🙂 . Tomēr lielākajai daļai cilvēku brīvdienas nozīmē laiku, kad var izlaisties. Ballītes, neveselīgs ēdiens, dzērieni, negulētas naktis – šādi radot problēmas pieturēties pie veselīga dzīvesstila. Pēc garākām brīvdienām cilvēki parasti ir daudz motivētāki sākt pievērsties savai veselībai. Tālāk rakstā daži ieteikumi, kā atsākt trenēties pēc garākas pauzes.

Sāc palēnām

Tas ir normāli, ja, atsākot sportot, tavs ķermenis treniņa laikā nejūtas tāpat, kā juties pirms sāki slinkot. Atsākot treniņus, intensitāti palielini pakāpeniski. Nemēģini uzreiz sasniegt tādus pašus rezultātus kā iepriekš. Jāieskrienas ir palēnām, lai nepalielinātu traumu iespējamību, jo tavs ķermenis nebūs gatavs tam, ko tu prātā vēlies izdarīt. Velti vairākus treniņus (apmēram sešus) lai ieskrietos, pirms sāc trenēties un celt tik intensīvi kā iepriekš. Sākot palēnām, Tev nebūs jāņem atkal pauze, jo nākamajā dienā nevari normāli pakustēties, jo sāp visas maliņas.

Atgriezies pie veselīga uztura

Sportošana un uzturs iet roku rokā. Ir svarīgi atgriezties atpakaļ pie veselīga, pilnvērtīga uztura, uzņemot pareizos ogļhidrātus, taukus un olbaltumvielas. Ķermenis labāk atjaunosies, jutīsies labāk un būs enerģija sportam, jo saņems nepieciešamās uzturvielas. Ballīšu ēdieni tomēr mūs palēnām indē 😉 . Noteikti nevajadzētu sākt badoties. Bailes, ka esam apēduši daudz tukšas kalorijas, ēdot “junk food”, pie rezultātiem un vēlamās pašsajūtas nenovedīs. Atkarībā pēc aktivitātes līmeņa, vīriešiem 3-4 ēdienreizes, sievietēm 2-3.

 

Ikdienā dzer tīru ūdeni

Ūdens ir vajadzīgs optimālai vielmaiņai, un tas var palīdzēt savaldīt apetīti. Mūsu ķermeņi ir veidoti no 50-65% ūdens, tas ir tikai loģiski, ka ūdens ir mums ļoti svarīgs. Dienā būtu jāizdzer apmēram 2-2,5 l ūdens. Ūdenim milzīga loma ir ķermeņa attīrīšanā no nevajadzīgiem mēs*iem mūsu organismā. Palīdz iekustināt kunģi, lai tas tiktu galā ar aizcietējumiem.

Izdomā plānu

Ir vienkārši jāsāk. Pēc brīvdienām ir liela iespēja, ka jūties vājš, noguris un demotivēts. Tas viss sakrājas no neveselīgiem dzērieniem, pārtikas un negulētām naktīm. Noliec datumu, kad sāksi, un lai vai kas, sāc! Varbūt izvēlies kādu dienu, kad zini, ka diena nebūs ļoti aizņemta. Attaisnojumus izdomāt ir viegli 🙂 . Saraksti kādā redzamā vietā reālus un sasniedzamus mērķus. OZO S&C ir par regulāru apmeklējumu. Lielisks mērķis, ko katrs varētu sev uzlikt, ir, cik reizes nedēļā vai mēnesī apmeklēsi sporta zāli. Sāc kaut vai ar vienu reizi, galvenais, ka šo mērķi esi spējīgs realizēt 100%, lai netiktu demotivēts. Pēc dažām nedēļām jau var mēģināt kādu reizi likt klāt.

Velti laiku atsildīšanai

Pēc treniņiem neslinko un atsildies! Atsākot treniņus pēc pārtraukuma, stīvums ir tikpat kā garantēts. Rezultātā ir liela iespēja, ka atkal izlaidīsi treninus. Pareiza atsildīšanās šo stīvumu mazinās. Velti 10-15 minūtes, lai pastaipītu vai izmasētu muskuļus, tas aktivizēs tavu parasimpātisko nervu sistēmu un ķermenis sāks atjaunoties. Staipoties vai izmasējot muskuļus, atceries elpot dziļi un mierīgi vēderā caur degunu. Atslābinies, esi padarījis labu darbu 🙂 !

Nobeigums

Rezultāti prasa laiku un pacietību. Neesi no tiem, kuri janvārī sāk sportot un janvārā vidū jau visu pamet. Veselība ir mūsu lielākais dārgums. Ja pašlaik liekas, ka tā nav, pagaidi vecumdienas 🙂 .

PIETEIKTIES BEZMAKSAS IEPAZĪŠANĀS NODARBĪBAI